V Międzyszkolny Turniej „Opowieści zza kurtyny”

24.02.2017 r. w ZSS NR 4 odbył się V Międzyszkolny Turniej „Opowieści zza kurtyny”, którego celem było wykazanie się znajomością podstawowej wiedzy o teatrze, umiejętnością prezentacji twórczości scenicznej oraz znajomością treści baśni. Organizatorem konkursu była grupa teatralna „Bajtek” działająca przy ZSS NR 4 w Limanowej pod kierunkiem D. Ługowskiej i J. Kazana.

W Turnieju wzięły udział  trzyosobowe drużyny (łącznie 24 dzieci), złożone z uczniów klas trzecich, wszystkich  limanowskich szkół : ZSS NR 1, ZSS NR 2, ZSS NR 3, ZSS NR 4.

Jury w składzie Małgorzata Witkowska, Agnieszka Leśniak, Katarzyna Kolawa przyznało:
I miejsce grupie  z ZSS nr 3 w Limanowej w składzie: Amelia Piechówka, Apolonia Sejmej, Alicja Piotrowska.

II miejsce grupie z ZSS nr 3 w Limanowej w składzie: Milena Liszka, Natalia Kurczab, Maria Tobiasz.

III miejsce grupie z ZSS nr 1 w Limanowej w składzie: Maksymilian Rosiek, Nikola Smorońska, Karolina Słowińska.

Po raz pierwszy w edycji Międzyszkolnego Turnieju „Opowieści zza Kurtyny” została przyznana „Złota Maska” za najlepszą grę aktorską. Wyróżnienie to przyznawało dziecięce jury ze szkolnej Grupy Teatralnej „Bajtek”, a otrzymała je Milena Liszka z ZSS nr 3.

Przy organizacji dzielnie pomagały i czuwały nad przebiegiem Turnieju absolwentki ZSS nr 4  Jzabela Bubula i Aleksandra Biedroń oraz Zuzanna Jonak, Marta Majerska, Justyna Kociołek i Natalia Stanisz z klasy 5b.

Wszyscy uczestnicy byli świetnie przygotowani. Zachwycali swoją wiedzą i umiejętnościami scenicznymi oraz pięknymi strojami i scenografią.

Wyróżnione zespoły otrzymały statuetki i dyplomy, a wszyscy uczestnicy nagrody.

Nagrody i poczęstunek dla uczestników ufundował Urząd Miasta Limanowa.

Turniej uświetnił występ uczniów z klas 2b i  5b.

Skip to content