Pomóżmy psiakom!

Dziś z wizytą w szkole zawitali członkowie Limanowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami i Ochrony Środowiska „Amicus Vitae”, pani Ewa Cina i pan Lucjan Wątor oraz przedstawiciele firmy Skylos, specjalizującej się w szkoleniu psów, pani Joanna Nosal i Michał Bieda.

Pani Ewa Cina przedstawiła dzieciom szczegóły akcji, prowadzonej przez Towarzystwo – „Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę”. Zwróciła się z gorącą prośbą do wszystkich ludzi, którym nie jest obojętny los naszych „czworonożnych przyjaciół” o zbiórkę karmy. Zebrane dary przekazane zostaną tym, którzy w Limanowej i okolicy zajmują się bezdomnymi zwierzętami.

Niemałą sensację i zaciekawienie wzbudziło pojawienie się psa – mieszańca owczarka niemieckiego i rottweilera. Siedmioletni Buzzy, mimo swojej groźnej postury, okazał się ostoją spokoju i opanowania. Jego zachowanie było wzorowe (czego nie można niestety powiedzieć o niektórych uczniach obecnych na sali…😞). Pani Joanna, dyplomowany zoopsycholog,  podzieliła się z dziećmi fachową wiedzą na temat zachowań psów.

Prosimy wszystkich, którzy chcieliby wspomóc czworonogi w trudnym zimowym okresie o przynoszenie karmy do szkoły. Zbiórkę prowadzą samorządy uczniowskie pod nadzorem ich opiekunów panów Krzysztofa Biernata i Wojciecha Dudka. 

Z góry dziękujemy!

 

Skip to content