Akademia z okazji 225.rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Dzisiaj w szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uchwalona 3 maja 1791 roku Konstytucja była pierwszą ustawą zasadniczą regulującą ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Powszechnie przyjmuje się, że Konstytucja 3 Maja była też pierwszą w Europie i drugą na świecie, po konstytucji amerykańskiej z 1787 r. Akademię rozpoczęła pani wicedyrektor Dorota Atłas, która przypomniała najważniejsze fakty związane z uchwaleniem Konstytucji. Następnie uczniowie klasy 4 b wraz ze szkolną orkiestrą zaprezentowali ambitny występ, składający się z deklamacji wierszy, pieśni patriotycznej oraz utworów instrumentalnych.  Program artystyczny nadzorowany był przez panią Małgorzatę Rychlewską, a za część muzyczną odpowiedzialny był pan Wojciech Dudek.  Uroczystość ta idealnie wpisała się w cele wychowawcze szkoły tj.  kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich.

/EB/

 

Skip to content