„Opowieści zza kurtyny”

19.02.2016r. w ZSS NR 4 odbył się IV Międzyszkolny Turniej „Opowieści zza kurtyny”, którego celem było wykazanie się znajomością podstawowej wiedzy o teatrze, umiejętnością prezentacji twórczości scenicznej oraz znajomością treści legend. Organizatorem konkursu była grupa teatralna „Bajtek” działająca przy ZSS NR 4 w Limanowej pod kierunkiem D. Ługowskiej i J. Kazany. Otwarcia turnieju dokonał dyrektor ZSS nr 4 Albert Golonka wraz z Przewodniczącą Rady Miasta Limanowa Jolantą Juszkiewicz.

W Turnieju wzięły udział  trzyosobowe drużyny (łącznie 24 dzieci), złożone z uczniów klas trzecich, wszystkich  limanowskich szkół : ZSS NR 1, ZSS NR 2, ZSS NR 3, ZSS NR 4.

Jury w składzie Krystyna Droździkowska, Magdalena Woźniczka i Agnieszka Leśniak przyznało:
I miejsce grupie  z ZSS nr 4 w Limanowej w składzie: Kinga Trojan, Weronika Fiejtek, Kacper Ludwiczek.

II miejsce grupie z ZSS nr 3 w Limanowej w składzie: Amelia Wąsowicz, Dawid Wąsowicz, Gabriela Chudzio.

III miejsce grupie z ZSS nr 1 w Limanowej w składzie: Bubula Martyna, Gawlik Zuzanna, Pytel Karol  oraz grupie z ZSS nr 4 w składzie: Katarzyna Michalik, Katarzyna Smoter, Karol Gołuszka.

Ponadto Jury nagrodziło wyróżnieniem za grę aktorską ucznia z ZSS nr 3 Kacpra Pałkę. Za grę aktorską wyróżnieni zostali również: z ZSS nr 3: Kacper Pałka za rolę KURCZACZKA, Amelia Wąsowicz za rolę OSY i Gabriela Chudzio za role KSIĘŻNICZKI, z ZSS nr 1 Kamilę Bukowiec za rolę KOTA oraz z ZSS nr 4 Katarzynę Smoter za rolę KSIĘŻNICZKI, były to wyróżnienia zaproponowane przez Izę Bubulę, Olę Biedroń, Kubę Czecha, Wojtka Ługowskiego i Monikę Wilczek przedstawicieli grupy teatralnej „Bajtek”.

Uczniowie klasy 3Gb Iza Bubula, Ola Biedroń, Kuba Czech, Wojtek Ługowski i Monika Wilczek dzielnie pomagali przy organizacji i czuwali nad przebiegiem Turnieju. Do prezentacji artystycznej wykorzystano wiersze Doroty Gellner. Wszyscy uczestnicy byli świetnie przygotowani. Zachwycali swoją wiedzą i umiejętnościami scenicznymi.

Wyróżnione zespoły otrzymały statuetki i dyplomy, a wszyscy uczestnicy nagrody.

Nagrody i poczęstunek dla uczestników ufundował Urząd Miasta Limanowa.

Turniej uświetnił występ uczniów klasy 4b.

Więcej zdjęć na stronie www. bajtek- limanowa.cba.pl

IMG_2353 IMG_2350 IMG_2287 IMG_2247IMG_2309

Skip to content