Wycieczka narciarska do Zalesia

Dnia 31.01.2024 r. 42-osobowa grupa uczniów z naszej szkoły udała się na wycieczkę do Zalesia, zorganizowaną przez pana Mateusza Łątkę.

Pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego nasi uczniowie podczas zajęć poznawali technikę jazdy na nartach biegowych. Ze względu na dostępność tras głównym stylem, który został szerzej zaprezentowany, oraz omówiony był styl klasyczny, podczas którego narty prowadzimy równolegle do siebie, a ruch zbliżony jest do biegu bez nart, choć polega na wykorzystywaniu momentu ślizgu. Drugim omawianym i zaprezentowanym stylem była tak zwana łyżwa, która polega na ustawianiu nart w „jodełkę” ze zbliżonymi do siebie tylnymi krańcami nart oraz oddalonymi przednimi krańcami nart.

Dzięki zajęciom uczniowie zwiększali sprawność fizyczną, poprawiali kondycję i koordynację ruchową. Poznali zalety narciarstwa biegowego i zasady bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych.

Po wymagających zajęciach przyszła pora na gorący poczęstunek, który został przygotowany w kompleksie jakim jest centrum obsługi ruchu turystycznego przy „LKS Zalesianka” .

Opiekę podczas wycieczki sprawowali nauczyciele: Albert Golonka, Zdzisław Sułkowski oraz Mateusz Łątka.

/M. Łątka/

/zdjęcia wykonano aparatem zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości/

 

Skip to content