Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

Po ponad dwóch miesiącach relaksu uczniowie naszej szkoły stawili się dziś punktualnie by powitać nowy rok szkolny.

Uroczystość rozpoczęła się od wspólnej modlitwy w kościele parafialnym pw. Wszystkich Świętych. Mszę św. odprawił ks. Sławomir Czub. 

Druga część uroczystości miała miejsce na sali gimnastycznej. Dyrektor Albert Golonka powitał zaproszonych gości:

Zastępcę Burmistrza Miasta Limanowa pana Wacława Zonia, Przewodniczącego Rady Miasta Limanowa pana Wiesława Sędzika, Radną Gminy Limanowa panią Zuzannę Kolawę, Radnego Gminy Limanowa pana Daniela Łąckiego, proboszcza parafii pw. Wszystkich Świętych ks. dr Kazimierza Fąfarę oraz Przewodniczącą Rady Rodziców panią Edytę Wyżycką. Wszyscy goście życzyli najmłodszym energii do nauki i powodzenia w zdobywaniu wiedzy w nadchodzącym roku szkolnym.

Dyrektor Albert Golonka przypomniał w swoim przemówieniu o rocznicy wybuchu II wojny światowej, zwrócił uwagę  że wolność nie jest nam dana raz na zawsze i trzeba o nią dbać. Uczniowie usłyszeli także o zasadach fair play, które obowiązują nie tylko w sporcie, ale powinny im towarzyszyć na co dzień oraz dowiedzieli się o nowych inwestycjach w szkole (m.in. plac zabaw).  Na koniec dyrektor życzył wszystkim aby każdego dnia z uśmiechem na twarzy przychodzili do szkoły, rozwijania zdolności i pasji, zdobywania wiedzy, poznawania świata, ale też nawiązywania nowych przyjaźni.

Rok 2023/2024 został oficjalnie rozpoczęty!

/zdjęcia wykonano aparatem zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości/

Skip to content