Ciekawe lekcje dzięki Laboratoriom Przyszłości

Poniżej przegląd ciekawych lekcji, na których użyto sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

11.01.2023

Zajęcia koła biologicznego poświęcone zostały przygotowaniu do pracy  mikroskopu z wyświetlaczem. Zajęli się tym uczniowie z klasy 8a. Dzięki temu będzie on wykorzystywany zarówno w czasie lekcji jak i zajęć pozalekcyjnych.

Koło biologiczne

Wizualizer to kolejne urządzenie otrzymane w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”. Uczymy się z niego korzystać. Sprawdzamy jakie ma możliwości i  jak zastosować go podczas zajęć.

Pokaz doświadczeń dla kl. III

Uczniowie klasy 8a pod opieką nauczycieli przedmiotów przyrodniczych przygotowali  i przeprowadzili  pokaz doświadczeń dla młodszych kolegów.  W  trakcie zajęć wykorzystane zostały  pomoce zakupione w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”.  Zaprezentowane zostały doświadczenia z fizyki i chemii. Można było obejrzeć preparaty mikroskopowe, żywe okazy owadów i pajęczaków powiększone za pomocą wizualizera, teleskop oraz zbudowanego przez uczniów robota.

24.02.2023

Lekcja biologii – kl 6a

Czy wiesz dlaczego mucha może chodzić po gładkiej szybie? Uczniowie z klasy szóstej już wiedzą. Odpowiedzi na to pytanie dostarczyła obserwacja mikroskopowa odnóży owadów.  W czasie zajęć wykorzystane zostały mikroskopy, które trafiły do szkoły w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości”.

2.03.2023

Lekcja biologii – kl 5b

Kolejna lekcja z mikroskopami – temat „Tkanki roślinne”.  Pusto brzmiące słowa – miękisz, korek czy  łyko nabrały barw i  kształtów. Uczniowie dowiedzieli się jaka jest ich rola i gdzie w roślinie występują. Wykorzystany w czasie lekcji sprzęt – mikroskopy, wizualizer oraz aparat fotograficzny szkoła otrzymała w ramach udziału w programie „Laboratoria Przyszłości”.