Sukces Karola Frączka na ogólnopolskim konkursie

Utalentowani uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki i Poezji organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 82 im. Jana Pawła II w Warszawie pod honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratorium Oświaty.

Uczniowie nie tylko mogli zaprezentować swoje talenty, ale celem konkursu było także rozbudzenie zainteresowania językami obcymi oraz poezją i muzyką obcojęzyczną.

Uczestnicy występowali w 4 kategoriach tematycznych:
– wiersz – język angielski
– wiersz – język niemiecki
– piosenka – język angielski
– piosenka – język niemiecki
Z naszej szkoły do konkursu zgłosiło się 9 osób zainteresowanych utworami w języku angielskim: Kinga Michalik (5a), Sandra Wilczek (5b), Nikodem Wyżycki (5b), Hania Bukowiec (5b), Jan Sobuś (6a), Aneta Puch (6a), Karol Frączek (8a), Kamila Kokot (8b), Joanna Gołuszka (8b). Eliminacje szkolne wyłoniły kandydatów do II etapu: Janka, Anetę, Karola oraz Joannę. Nad wyborem odpowiednich utworów oraz nad poprawnością ich wykonania czuwała pani Ewa Binek.

18.01.2023 na stronie organizatora pojawiły się wyniki. Karol Frączek zajął I miejsce w kategorii recytacji wiersza w języku angielskim w swojej kategorii wiekowej. Karol recytował wiersz „I wandered lonely as a cloud” napisany przez Williama Wordswortha na początku XIX wieku.

Gratulujemy Karolowi, który od wielu już lat godnie reprezentuje naszą szkołę w licznych konkursach!
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za walkę!
Zachęcamy do obejrzenia nagrań naszych uczniów z II etapu, którzy wyrazili zgodę na publikację:

KAROL FRĄCZEK „I wandered lonely as a cloud” – William Wordsworth

JAN SOBUŚ – „Riptide” – Vance Joy