Opowieść wigilijna i spotkanie opłatkowe

Każdy może przewartościować swoje życie tak, jak zrobił to Scrooge, bohater przedstawienia przygotowanego przez grupę teatralną „BAJTEK”. Scenariusz powstał na podstawie opowiadania Karola Dickensa pod tym samym tytułem.

W głównej roli wystąpił Karol Frączek, a w pozostałych: Julita Bartusiak, Oliwia Czech, Aleksandra Furtak, Martyna Leśniak, Kamila Kokot, Natalia Dunikowska, Hanna Bukowiec, Konrad Borycz, Milena Matras, Natalia Pasionek, Tomasz Radzik, Hanna Stanisz, Szymon Widzisz, Nikodem Wyżycki, Anna Frączek, Małgorzata Wideł i najmłodsza aktorka-skrzypaczka Ania Zimniewska. Spektakl reżyserowała pani Danuta Ługowska.

Atmosfera zbliżających się Świat Bożego Narodzenia, będąca tematem spektaklu,
a przede wszystkim wspaniała gra młodych artystów, wywołała podziw oglądających, którzy nagrodzili aktorów brawami.

Przedstawienie zostało pokazane w szkole dwukrotnie.

Grupa Teatralna „Bajtek” życzy wszystkim spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

Link do nagranego zeszłorocznego przedstawienia:

Po przedstawieniu uczniowie zgromadzili się na sali gimnastycznej. Dyrektor Albert Golonka złożył wszystkim życzenia bożonarodzeniowe, do których dołączyła się przewodnicząca Rady Rodziców pani Edyta Wyżycka. Następnie utalentowani muzycznie uczniowie dali popis swoich umiejętności. Młodym muzykom pomocą służył pan Wojciech Dudek.

Wesołych Świąt!

(zdjęcia wykonano aparatem zakupionym z programu Laboratoria Przyszłości)