Wyjazd klasy 2 do Limanowej

W dniu 16 listopada 2022 r. uczniowie klasy 2 udali się do Limanowej. Pierwszym punktem programu była wizyta w centrali Banku Spółdzielczego.

Podczas spotkania skarbcowy banku pan Paweł  Golonka zapoznał dzieci z historią pieniądza oraz zaprezentował ciekawostki z nim związane. Każdy miał możliwość potrzymania w ręce paczki z gotówką wartą 200 tysięcy złotych.

Wiele emocji wśród uczniów wzbudziła wizyta w gabinecie pana prezesa. Każde dziecko miało możliwość  zasiąść w fotelu prezesa Banku i wczuć się w tę, jak się okazało, bardzo trudną funkcję.

Sabina Załupska, Kierownik Zespołu Produktów Bankowych i Marketingu, oprowadzając uczniów po placówce, przybliżyła historię i zakres działalności Banku, który w tym roku obchodzi 145-cie istnienia. Zachęciła także uczniów do oszczędzania  oraz udziału w konkursach organizowanych przez Bank.

Dzieci opuściły Bank z uśmiechami na twarzy i drobnymi upominkami. Spotkanie sprawiło wszystkim dużo radości.

Następnym punktem wycieczki była wizyta w Miejskiej Bibliotece Publicznej, gdzie miała miejsce uroczystość  pasowania na czytelnika tejże Biblioteki.

Po przybyciu na miejsce pani Anna Piórkowska oprowadziła uczniów po Bibliotece. Uczniowie podziwiali eksponaty w Miejskiej Galerii Sztuki, zwiedzili wypożyczalnię dla dorosłych i dzieci oraz poznali wyposażenie Czytelni Multimedialnej.  Ciekawostką tego miejsca było otworzenie na adapterze z  płyty winylowej  piosenek z  filmu „Akademia Pana Kleksa”.  Bardzo ciekawe  były praktyczne zajęcia z wykorzystaniem wrzutni i książkomatu. Po powrocie do wypożyczalni dla dzieci odbyła się uroczystość pasowania na czytelnika. Każdy uczeń  otrzymał pamiątkowy medal, kartę czytelnika i po raz pierwszy wypożyczył tu książkę. Wszyscy zobowiązaliśmy się przystąpić do konkursu czytelniczego pod hasłem ”Tobie książko przyrzekamy”. Na zakończenie zajęć bibliotecznych uczniowie  ozdabiali według swojego pomysłu materiałowe siatki na wypożyczone książki.

/Dorota Piórkowska-Zięba/

Skip to content