SZKOLNY DZIEŃ PROFILAKTYKI

Dzień 3 listopada należał do ważnych w życiu szkoły. Był to SZKOLNY DZIEŃ PROFILAKTYKI, który w tym roku obchodzimy pod hasłem: „BEZPIECZNI ZAWSZE I  WSZĘDZIE”.Chcąc ustrzec uczniów przed przykrymi sytuacjami życiowymi i nauczyć dzieci i młodzież właściwych zachowań w sytuacjach trudnych, pani pedagog Małgorzata Witkowska zaprosiła do współpracy państwa Dominikę i Marka Wąsików z Akademii Pozytywnej Profilaktyki i Terapii Uzależnień z Krakowa. Na zajęciach poruszane były ważne problemy. Klasy 4a i 4b zastanawiały się jak poradzić sobie z ewentualną  przemocą i agresją w szkole. Bezpieczeństwo w Internecie z uwzględnieniem uzależnień od alkoholu i narkotyków omawiali uczniowie klas 5a , 5b i 6a. Problem stosowania używek wśród nastolatków był tematem zajęć w klasie 7a. Natomiast klasy ósme dyskutowały o nałogowych zachowaniach wśród młodzieży.

Dziękujemy panu Burmistrzowi Miasta Limanowa Władysławowi Biedzie za przekazanie środków finansowych na realizację zajęć profilaktycznych.

/film i zdjęcia zostały wykonane aparatem zakupionym z programu Laboratoria Przyszłości/