„Poznaj Polskę” – wycieczka klas pierwszych

W dniu 15.11.2022 r. uczniowie klas 1a i 1b wraz z opiekunami pojechali na wycieczkę w ramach projektu „ Poznaj Polskę”. Wyjazd rozpoczął się od zwiedzania zamkowego dziedzińca w Nowym Wiśniczu. Dzięki Pani przewodnik z firmy„ Kroczek”  dzieci poznały fascynują historię zamku i ich właścicieli, rodu Lubomirskich. Następnie wycieczka udała się do kopalni soli w Bochni. Pierwszą atrakcją w kopalni był zjazd zabytkową windą i przejazd kolejką między innymi przez kaplicę św. Kingi. Następnie dzieciaki ruszyły trasą turystyczną, poznając historię kopalni. Po wspólnym obiedzie nadszedł czas na zabawę w podziemnym placu zabaw. Nasze dzieci były bardzo zadowolone z wyjazdu i oczarowane historią tych zabytkowych miejsc.

/zdjęcia zostały wykonane aparatem zakupionym z programu Laboratoria Przyszłości/

/Katarzyna Filipek-Guzik/

 

Skip to content