POTRZEBNY WOSK/PARAFINA DLA UKRAINY!!!

Świece okopowe są niezwykle proste w produkcji. W metalowej puszcze umieszczana jest skręcona tektura falista, która służy jako wzmocnienie i uszczelnienie, następnie całość zalewana jest woskiem lub parafiną. Knot wykonywany z drewna lub tektury. Gdy wszystko stwardnieje, powstaje świeca, która jest źródłem ciepła i światła dla żołnierzy na ponad 4-6 godzin (w zależności od wielkości). W okopach nie ma prądu, nie można też rozpalić ogniska, więc taka świeca to jedyna szansa na ogrzanie się, wysuszenie ubrań czy zagotowanie wody na herbatę.

Niestety do produkcji świec brakuje  wosku/parafiny,  potrzeby są ogromne, a temperatury coraz niższe.

Będziemy wdzięczni za każdą ilość wosku, parafiny! Wszystko zostanie przekazane na Ukrainę i przetopione, do wytworzenia świec okopowych.

ZBIERAMY :

– świece (nowe, stare, nadpalone, połamane),

– wkłady do zniczy,

– wosk lub parafinę w granulacie lub w plastrach.

Będziemy wdzięczni za każdą pomoc!

 
Skip to content