Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2022/2023

Pierwszy dzwonek zabrzmi dopiero jutro, ale już dziś, tradycyjnie 1 września, dzieci i młodzież z naszej szkoły rozpoczęła nowy rok szkolny. 

Dzień rozpoczął się od mszy św. w kościele parafialnym pw. Wszystkich Świętych w Łososinie Górnej. Okolicznościowe kazanie skierował do dzieci ksiądz Mateusz Norek, który od tego roku będzie pełnił także funkcję katechety w naszej szkole.

Zgromadzonych na sali gimnastycznej uczniów, nauczycieli, rodziców oraz zaproszonych gości powitał dyrektor szkoły Albert Golonka. Swoją obecnością zaszczycili nas: Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda, przewodnicząca Rady Miasta Jolanta Juszkiewicz, radny Miasta Limanowa Wiesław Sędzik, radni Gminy Limanowa Zuzanna Kolawa oraz Daniel Łącki, przewodnicząca Rady Rodziców Edyta Wyżycka. 

Dyrektor Albert Golonka w krótkim przemówieniu powitał w murach szkoły nowych uczniów z przedszkola i pierwszych klas szkoły podstawowej. Nieco zestresowanym milusińskim życzył powodzenia w nauce i znalezienia prawdziwych przyjaźni. 

Nie zapomniano również, że 1 września mija kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej. Na szczęście dziś dzieci mogą uczyć się bez przeszkód.

Program artystyczny z okolicznościowymi wierszami i żywiołową piosenką zaprezentowały dzieci z klasy 5a, pod kierunkiem pani Jolanty Pawlik i Wojciecha Dudka. 

Życzymy wszystkim uczniom motywacji do nauki i energii na każdy dzień szkoły!

/nagłośnienie, aparat oraz kamera wykorzystana podczas uroczystości jest z programu Laboratoria Przyszłości/

Skip to content