Wrocław – miasto zdecydowanie warte zobaczenia!

Kamienice, fontanny, ogrody oraz wspaniali opiekunowie to wszystko zostanie na długo w pamięci uczniów klas 6-8.

W drodze na Dolny Śląsk zwiedziliśmy bajeczny zamek w Mokrzycach. Dzieci miały okazję zwiedzić najpiękniejsze atrakcje Wrocławia takie jak: Panoramę Racławicką, największe w Polsce Zoo z Afrykanarium. Poznali w Hydropolis jak ważna jest dla człowieka woda. Ogromne wrażenie na uczestnikach wycieczki zrobiła – największa w Polsce – Wrocławska Fontanna Multimedialna otoczona pergolą, przy Hali Stulecia. Na koniec pobytu odbyło się zwiedzanie Starego Miasta, aby zobaczyć jak najwięcej przemieszczaliśmy się po tym średniowiecznym mieście jakim jest Wrocław – elektrycznymi pojazdami.

W trzecim dniu uczniowie wybrali się do Kotliny Kłodzkiej, wypoczywając i zwiedzając Park Narodowy Gór Stołowych z największą atrakcją – Szczelincem Wielkim. Przeciskali się w Błędnych Skałach wraz z panią Dorotą Mokrzycką – naszą przewodniczką po górach. Bezpieczną podróż zapewniał nam pan kierowca – Krzysztof Florek. Dziękujemy naszym opiekunom: pani Zofii Pachut, pani Jolancie Kądziołce,  za poświęcony nam czas oraz panu Krzysztofowi Biernatowi za okazaną cierpliwość.

Podziękowania dla:

  • pana Krzysztofa Biernata za pozyskanie środków na wycieczkę dla naszych gości z Ukrainy będących w naszej szkole,
  • Firmie: Koncept sp. z o.o. ze Nowego Sącza,
  • www.koncept.tax
  • Firmie: Sokół Travel sp. z o.o z Limanowej
  • Biuro podróży Sokół Travel – Limanowa, Nowy Sącz (sokoltravel.pl)

/Krzysztof Biernat/

Skip to content