Poznajemy zawody w bankowości

Młodzież klasy 8, w ramach zajęć doradztwa zawodowego, uczestniczyła w spotkaniu z pracownikami Banku Spółdzielczego w Limanowej. W świat przedsiębiorczości, ekonomii i zawodów związanych z pracą banku, wprowadziła ich pani Edyta Wyżycka.

W ciekawym wykładzie przybliżyła uczniom m.in. czym zajmuje się bank oraz jakie wykształcenie i cechy powinna mieć osoba ubiegająca się o pracę w banku.

Najbardziej interesujące okazało się zgłębienie tajników pracy skarbnika bankowego. Uczniowie dowiedzieli się jak rozpoznać autentyczność pieniędzy, jak można je szybko policzyć odpowiednio posortować.

Stojąc przed wyborem szkoły średniej, a w dalszej perspektywie wykonywanego zawodu, młodzież z uwagą słuchała informacji na temat pracy w banku. Na zakończenie uczniowie wzięli udział w krótkim quizie. Poprawne odpowiedzi nagradzane były gadżetami Banku.

E. Orzeł-Pociecha

Skip to content