Wyniki konkursu THE BIG CHALLENGE

Chętni uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie The Big Challenge, który odbył się 30 marca br. The Big Challenge to innowacyjny konkurs online. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii jest atrakcyjny wizualnie i interaktywny.

Głównym celem konkursu jest promowanie nauki języka angielskiego w formie zabawy pedagogiczno-edukacyjnej. Konkurs pobudza motywację do nauki języka obcego poprzez dostęp do nowoczesnej platformy treningowej English Every Day. Uczniowie przygotowując się do konkursu mogli codziennie ćwiczyć na niej swoje umiejętności.

W całej Polsce do konkursu przystąpiło blisko 20 tys. uczniów.

Z naszej szkoły zgłosiło się 31 ochotników z klas 4-8. Testy rozwiązywali na 4 poziomach, zgodnie ze swoim wiekiem i stopniem zaawansowania. Istotną częścią konkursu było rozumienie ze słuchu, czyli umiejętność bardzo potrzebna w praktycznym użyciu języka.

Wyniki:

• na poziomie 1 – najlepsza w naszej szkole okazała się Hanna Stanisz z klasy 4b, która jednocześnie uplasowała się na 49 miejscu w Małopolsce (na 890 uczniów) oraz 421 w Polsce (na 7 178 uczniów),
  • na poziomie 2 – najlepsza w szkole okazała się Marta Zelek z klasy 6a zajmując 120 miejsce w Małopolsce (na 305 uczniów) oraz 931 w Polsce (na 2274 uczniów),
  • na poziomie 3 – najlepszy w szkole był Karol Frączek z klasy 7a zajmując 110 miejsce w Małopolsce (na 526 uczniów) oraz 879 w Polsce (na 4776 uczniów),
  • na poziomie 4 – najlepsza w szkole była Hanna Kowalczyk z klasy 8b zajmując 259 miejsce w Małopolsce (na  553 uczniów) oraz 2303 w Polsce (na  4872 uczniów).

Konkurs zorganizowała i koordynowała pani Ewa Binek. Pomoc techniczną zapewniła pani Zofia Pachut.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy! Mamy nadzieję, że spróbują znowu swoich sił za rok.