Wojewódzki sukces naszej szkoły!

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Limanowej otrzymał drugie miejsce w województwie w małopolskim konkursie „Odblaskowa Szkoła”.

Na podstawie analizy sprawozdań uczestników konkursu Zespół Jury (składający się
z przedstawicieli: Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Kuratorium Oświaty w Krakowie, Małopolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, MORD w Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu), w oparciu o zapisy w Regulaminie XI Edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła”, postanowił przyznać miejsca w Konkursie.

Nasza szkoła zajęła II miejsce w województwie uzyskując 1505 pkt. (wyprzedził nas tylko jeden konkurent Szkoła Podstawowa w Niedźwiedziu), pokonaliśmy tym samym 159 szkół.

wstępne wyniki: https://kuratorium.krakow.pl/wp-content/uploads/2021/12/wstepne-wyniki-xi-edycji-konkursu-odblaskowa-szkola.pdf

Konkurs „Odblaskowa Szkoła” trwał przez dwa miesiące. W jego ramach uczniowie przygotowywali gazetki informacyjne, projektowali odblaski, wysłuchali prelekcji na temat bezpieczeństwa, którą wygłosili funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Limanowej, brali udział w konkursie plastycznym oraz konkursie wiedzy o ruchu drogowym. Dzięki akcji, uczniowie mieli okazję spotkać się z profesjonalnymi ratownikami z Auto Moto Klubu z Limanowej, a także strażakami z OSP Łososina Górna którzy uczyli jak prawidłowo wykonać reanimację oraz jak zachować się w czasie wypadku.  Mimo trwającej pandemii odbyło się sześć akcji przeznaczonych dla seniorów. Poświęcone one były bezpieczeństwu osób starszych poruszających się po zmroku.

Dzieci udały się do delegatury Kuratorium Oświaty w Nowym Sączu, gdzie zostały przyjęci przez dyrektora. Uczniowie opowiadali, dlaczego zaangażowali się w tą akcję i jak ważnie jest bycie widocznym po zmroku na drodze.

Uczniowie wzięli także udział w nagrywaniu audycji w studiu radiowym RMF Maxxx. Nagranie miało miejsce 21 września 2021 r. w studio w Nowym Sączu. Uczniowie na antenie zachęcali słuchaczy do noszenia odblasków i tłumaczyli, jak wpływają one na bezpieczeństwo pieszych na drodze.

Młodzi aktorzy z grupy teatralnej „Bajtek” chętnie podjęli się nagrania filmu. Wraz z opiekunką panią Danutą Ługowską napisali scenariusz, nagrali i zmontowali film (link do filmu: https://youtu.be/-dPdDWwJSQk

W czasie trwania akcji wszyscy uczniowie szkoły podstawowej otrzymali kamizelki odblaskowe i odblaski, dzięki którym będą bezpieczniejsi podczas jesiennych powrotów do domu.

Szkolnym koordynatorem Konkursu była pani Zofia Pachut, której energia i zapał były kołem zamachowym całej akcji. Pomocą służyły także pani Edyta Musiał oraz pani Karolina Pach. Nad całym projektem czuwał pan dyrektor Albert Golonka, który chętnie włączał się we wszystkie działania służące poprawie bezpieczeństwa uczniów.

Mamy nadzieję, że podjęte przez naszą szkołę działania w ramach akcji „Odblaskowa Szkoła” przyczynią się do zachowania większego bezpieczeństwa naszych uczniów w drodze do i ze szkoły.

Dziękujemy wszystkim firmom, instytucjom i osobom, które włączyły się w akcję „Odblaskowa szkoła”:

Bankowi Spółdzielczemu w Limanowej,

Firmie Doratex,

Firmie Limatur,

Firmie Top-Cezar

Międzynarodowemu Stowarzyszeniu Policji Region IPA Limanowa

Bankowi PKO S.A.

Dziękujemy również za pomoc i współpracę:

Komendzie Powiatowej Policji w Limanowej

Ochotniczej Straży Pożarnej w Łososinie Górnej,

Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej,

Ratownikom Auto Moto Klubu w Limanowej,