Ostatnia wspólna wycieczka klasowa przyszłych absolwentów

Nie do końca wyspani, ale podekscytowani, uczniowie 8 a zjawili się punktualnie w środę o 4.30 rano pod szkołą, żeby wyruszyć na wycieczkę do Wrocławia.

Każdy z 3 dni był pełen wrażeń. Pierwszego dnia zwiedziliśmy jeden z największych w Europie i zarazem najstarszy w Polsce ogród zoologiczny. Ponad 1000 gatunków zwierząt i 33 hektary imponowały każdemu miłośnikowi fauny.

Skomplikowaną historię Wrocławia wyjaśniał nam pan Arkadiusz Förster, z zamiłowania przewodnik po Wrocławiu, historyk sztuki, wielki miłośnik architektury i sztuk wizualnych. https://www.facebook.com/wroclawskiprzewodnik/

Trzeci dzień był w sportowym nastroju. Pełni energii ruszyliśmy na Szczeliniec Wielki, najwyższy szczyt Gór Stołowych. Po zakamarkach piaskowcowych skał oprowadzał nas pan Marcin Wojrach, specjalista od historii i geografii ziemi kłodzkiej.

Pani pilot z biura podróży Sokół Travel – Oktawia Pietrucha cały czas służyła nam pomocą, a za bezpieczny transport odpowiadał pan kierowca Krzysztof Florek (prywatnie tata Krystiana z 8 a ).

Wspomnienia pozostaną z nami na długie lata!