Klasa 3 a na wycieczce

11.06.2021 r. kl.3 a wybrała się na atrakcyjną wycieczkę do Grybowa i Nowego Sącza. W Grybowie zwiedzali Zamek Stara Baśń. Jest to rekonstrukcja średniowiecznego grodu warownego powstałego na kanwie historii najazdów tatarsko – mongolskich na ziemie polskie w Xlll w. Wszyscy na chwilę przenieśli się w odległe czasy. Dziewczynki mogły przebrać się za średniowieczne księżniczki, a chłopcy za rycerzy lub katów. Wszyscy uczestniczyli też w wypieku podpłomyków. Zamek zrobił na uczniach niesamowite wrażenie. Kolejnym etapem wycieczki był Nowy Sącz, gdzie wszyscy zwiedzali rekonstrukcję fragmentu zabudowy małomiasteczkowej z przełomu XIX i XX wieku. Oglądali aptekę w stylu retro, sklep, zakład zegarmistrza, fotografa, stolarza, garncarza, fryzjera , remizę strażacką. Z zaciekawieniem obserwowali różne sprzęty i słuchali przewodników. Wizytę w miasteczku uświetniły warsztaty garncarskie. Każdy mógł pod okiem fachowca ulepić sobie z gliny swoje naczynie. Za dwa tygodnie, po wypaleniu w piecu naczynia wrócą do uczniów na dalszą obróbkę. Wycieczkę zakończył posiłek w Mc’ Donalds. Z wrażeniami i pamiątkami wszyscy szczęśliwie wrócili do Limanowej.