Powiatowy Konkurs „Idiomy w ilustracjach”

Uzdolnieni plastycznie uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie organizowanym przez nauczycieli języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 2 w Limanowej – „Idiomy w ilustracjach”.

Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu pracy plastycznej obrazującej wybrany idiom angielski. Idiomy to zwroty charakterystyczne dla danego języka, niemożliwe do dosłownego przetłumaczenia na inny język.

Do etapu szkolnego zgłosiło się 12 uczestników z klas 4-7. Opiekę nad konkursem sprawowała pani Ewa Binek.

Czekamy na werdykt jury! Trzymajcie kciuki!

Oto zgłoszone prace:

Urszula Kosiarka, klasa 4 a – to have green fingers (dosłownie: mieć zielone palce, po polsku: mieć rękę do kwiatów)

Julia Matras, klasa 4a – cry for the moon (dosłownie: płakać do księżyca, po polsku: chcieć gwiazdki z nieba, marzyć o czymś nieosiągalnym)

Oliwia Giza, klasa 4 a – to have green fingers (dosłownie: mieć zielone palce, po polsku: mieć rękę do kwiatów)

Zuzanna Marcisz, klasa 4a – curiosity killed the cat (dosłownie: ciekawość zabiła kota, po polsku: ciekawość to pierwszy stopień do piekła)

Kamil Kordeczka, klasa 6 b  – don’t cry over spilt milk (dosłownie: nie płacz nad rozlanym mlekiem, po polsku: nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem)

Izabela Michalik, klasa 6 b – to have green fingers (dosłownie: mieć zielone palce, po polsku: mieć rękę do kwiatów)

Magdalena Piechnik, klasa 6 b – cry for the moon (dosłownie: płakać do księżyca, po polsku: chcieć gwiazdki z nieba, marzyć o czymś nieosiągalnym)

Gabriela Marcisz, klasa 6 a – between a rock and a hammer (dosłownie: pomiędzy kamieniem a młotem, po polsku: pomiędzy młotem i kowadłem)

Miłosz Dudek, klasa 6 b – it’s raining cats and dogs (dosłownie: pada psami i kotami, po polsku: leje jak z cebra)

Izabela Michalik, klasa 7 a – cry for the moon (dosłownie: płakać do księżyca, po polsku: chcieć gwiazdki z nieba, marzyć o czymś nieosiągalnym)

Alicja Michalik, klasa 7 a – the apple of sb’s eye (dosłownie: jabłko w czyimś oku, po polsku: oczko w głowie)