I miejsce Aleksandry Furtak za recytację w języku niemieckim

Uzdolnieni uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Międzyszkolnym Konkursie Piosenki i Poezji w Językach Obcych. Konkurs organizowany był przez Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 82 im. Jana Pawła II w Warszawie.

Uczniowie mieli za zadanie zaprezentować wiersz lub piosenkę w języku angielskim lub niemieckim, występowali w 3 grupach wiekowych: klasy I-III,  klasy IV-VI oraz klasy VII-VIII.

Konkurs cieszył się sporym zainteresowaniem. Z naszej szkoły wzięli w nim udział:

• Szymon Widzisz, klasa 3 (recytacja, j.angielski)
  • Hanna Bukowiec, klasa 3 (piosenka, j.angielski)
  • Jan Sobuś, klasa 4 (piosenka, j.angielski)
  • Martyna Leśniak, klasa 6 (piosenka, j.angielski)
  • Karol Frączek, klasa 6 (recytacja, j.angielski)
  • Aleksandra Furtak, klasa 6 (recytacja, j.niemiecki)
  • Jakub Kuna, klasa 7 (recytacja, j.angielski)

Organizacją konkursu w naszej szkole zajęła się pani Ewa Binek, pomocne w przygotowaniu uczniów były także pani Danuta Ługowska oraz pani Adela Ogiela.

Aleksandra Furtak z klasy 6b została doceniona przez jury i zajęła I miejsce w swojej kategorii wiekowej za recytację wiersza „An das Publikum” KurtaTucholsky’ego.

Oto zwycięskie wykonanie Oli:

Występy pozostałych uczestników

Szymon Widzisz „The Dentist and the Crocodile” (Roald Dahl)

Hanna Bukowiec „Dance monkey” (Tones and I)

Jan Sobuś „Happy” (Pharrell Williams)

Karol Frączek „Some like poetry” (Wisława Szymborska)

Martyna Leśniak „What about us” (Pink)

Jakub Kuna „Sonnet 138” WilliamShakespeare