Powrót do zdalnego nauczania dla klas 1-3

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4  informuje, że zgodnie z Rozporządzeniem MEiN z dnia 18.03.2021 r. uczniowie klas I – III od dnia 22.03.2021 r. do 11.04.2021 r. przechodzą na zdalne nauczanie zgodnie z planem lekcji.

– Wszyscy uczniowie klas 4 – 8 szkoły podstawowej zostają w trybie nauki zdalnej.

– Zajęcia w oddziale przedszkolnym pozostają bez zmian i odbywają się w trybie stacjonarnym w reżimie sanitarnym.

– Dla uczniów klas IV-VIII, którzy z uwagi na rodzaj niepełnosprawności nie mogą realizować zajęć na odległość w miejscu zamieszkania, zostają zorganizowane zajęcia
w szkole.

– Szkoła organizuje zajęcia świetlicowe (opiekuńcze) dla dzieci, których rodzice zatrudnieni są w podmiotach wykonujących działalność leczniczą oraz innych osób realizujących zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, uczęszczających do klas I- III. Rodzice dziecka, którzy chcą korzystać z opieki, wnioskują do dyrektora szkoły o objęcie ich dziecka opieką.
Czas zajęć świetlicowych będzie wynikał ze zgłoszeń rodziców (max. czas pracy świetlicy od 7.00 do 16.30. Uczniowie korzystający z opieki świetlicowej będą mieć zorganizowane zajęcia zdalne.

– W okresie zawieszenia działalności stacjonarnej szkoła może zorganizować konsultacje indywidualne lub grupowe dla uczniów klas ósmych z nauczycielami zajęć edukacyjnych, z których uczeń przystępuje do egzaminu ósmoklasisty. Konsultacje te będą odbywać się stacjonarnie w małych grupach na terenie szkoły.

– W szkole będą pełnione dyżury biblioteki oraz nauczycieli specjalistów (pedagoga, psychologa, logopedy).

Przerwa świąteczna od 1.04 do 6.04.2021 r.