SZKOLNE PRZYGODY GANGU FAJNIAKÓW

Uczniowie klasy 2a wraz z nauczycielami Elżbietą Kołodziej i Marią Hejmej wzięli  udział w programie  –  Szkolne Przygody Gangu Fajniaków.  Przygotowane w ramach programu materiały edukacyjne były pomocą w realizowaniu programu edukacji wczesnoszkolnej określonego w podstawie programowej.

„Przeprowadziłyśmy zajęcia ze wszystkich  filarów tematycznych. Dzieci wzięły udział w konkursie plastycznym towarzyszącemu  programowi.” – mówi pani Maria Hejmej.

„Lekcje z Fajniakami” były doskonałą okazją do urozmaicenia nauki o przyrodzie poprzez zabawę, a także pomogły zaszczepić wśród dzieci pasję do ekologii i samodzielnego odkrywania magii natury. Otrzymaliśmy z Biedronki książki, naklejki i kilka Fajniaków. Korzystaliśmy z materiałów edukacyjnych ze strony internetowej.  Oglądaliśmy filmiki o przygodach bohaterów projektu i doświadczeniach z czterech żywiołów.

Materiały edukacyjne zostały podzielone na cztery filary tematyczne, reprezentowane przez bohaterów „Gangu Fajniaków” czyli żywioły ognia, wody, ziemi i powietrza.

Program bardzo nam się podobał. Czekamy na dalsze przygody „biedronkowych”  bohaterów.