Noc listopadowa  – 190 rocznica wybuchu powstania listopadowego

W nocy z 29/30 listopada 1830 r. rozpoczyna się jedno z trzech wielkich powstań  narodowych XIX wieku.

Po wykryciu spisku w szkole podchorążych i groźbie wysłania wojsk polskich do tłumienia powstania w Belgii, młodzi podchorążowie na czele z porucznikiem Piotrem Wysockim doprowadzają do  wybuchu powstania. Nie bez znaczenia  jest fakt łamania konstytucji przez cara Mikołaja I i zwalczania opozycji przez władcę.

Stoczone bitwy w okresie powstania pod Stoczkiem, Olszynką Grochowską, Iganiami, Wawrem, Dębem Wielki przyniosły chwałę żołnierzowi polskiemu.

Do historii przeszły postacie Emilii Plater , gen. Sowińskiego i jego obrona reduty na Woli.

Po upadku powstania rozpoczął się okres Wielkiej Emigracji na którą udał się m.in. Adam Mickiewicz, Fryderyk Chopin, Juliusz Słowacki.

Klasy 6 i 7 postanowiły uczcić pamięć o dawnych wydarzeniach i stworzyły plakaty na lekcji historii.