Innowacja pedagogiczna “Lubię siebie”

W naszej szkole realizowana jest innowacja pedagogiczna pt. „Lubię siebie”. Głównym jej celem jest budowanie pozytywnej samooceny dzieci.

Zajęcia prowadzone są przez psychologa: Elżbietę Orzeł-Pociechę.

Tworzenie pozytywnej samooceny, samoakceptacji jest bardzo ważnym elementem kształtowania się silnej osobowości.

Zajęcia w ramach innowacji umożliwiają dzieciom doświadczanie tego, że są wyjątkowe, lubiane przez innych, że mają wiele mocnych stron i talentów. Uczą się, też tego, że „inny” znaczy „wyjątkowy”, a nie „gorszy”.

W obecnym czasie dzieci szczególnie potrzebują wiary w to, że sobie poradzą, dlatego cele innowacji można kontynuować poprzez szukanie ich mocnych stron w codziennych sytuacjach. Być może cała rodzina dołączy i wspólnie poszuka dobra w codziennym życiu/ swoich mocnych stron?

/Orzeł-Pociecha/