Polskie góry zachwycają

 „ Wyprawy w góry” – ten temat zmobilizował uczniów 3b. Na zajęciach prezentowali i opowiadali o szczytach, które zdobyli i szlakach, którymi wędrowali: Milena Matras zdobyła Trzy korony, Mateusz Leśniak – Mogielicę, Konrad Borycz – Palenicę, Natalka Dunikowska opowiedziała o spacerze na Paproć, Nikodem Wyżycki wędrował na Paproć, Miejską Górę i Ostrą, Tomek Radzik z rodzeństwem zdobył Jaworzynę Krynicką, Justynka Kwiatkowska – Gorc, a Nikola Szczerba –Gubałówkę.

Wiktoria Wilczek  natomiast wyprawy w góry ma we krwi. Wspólnie z bratem i rodzicami pokonują kolejne szczyty dokumentując swoje wycieczki w przepięknym albumie. Wiktoria opowiedziała o wycieczce na Giewont. Podsumowaniem tematu były prace przestrzenne przedstawiające góry, w których dzieci uwzględniły piętra roślinności Tatr, a także jaskinie ze stalaktytami i stalagmitami. Czy im się to udało? Zobaczcie sami.

rbt
rbt
rbt
rbt
rbt
rbt
rbt
rbt