Nowy rok szkolny 2020/2021 rozpoczęty!

Pierwszy dzwonek zabrzmi dopiero jutro, ale już dziś, tradycyjnie 1 września, dzieci i młodzież z naszej szkoły rozpoczęła nowy rok szkolny. 

„W życiu trzeba iść za słusznością, a nie za większością„ – te mądre słowa dzieci, ich rodzice i nauczyciele usłyszeli podczas kazania, które w parafialnym kościele w Łososinie Górnej wygłosił ks. Rafał Budzik. Nasz katecheta słusznie zauważył, że prawdziwą satysfakcję ma się z owoców ciężkiej i uczciwej pracy. Zwrócił uwagę, że nie warto naśladować kolegów, którzy zachowują się nie do końca moralnie, ale że zawsze trzeba walczyć ze swoimi wadami i kierować się w swoim życiu uczciwością i prawdą. 

Do zgromadzonych przemówił także proboszcz parafii pw. Wszystkich Świętych ks.dr. Kazimierz Fąfara. Podziękował wszystkim zaangażowanym w sprawę utworzenia w naszej szkole drugiego oddziału klasy pierwszej. Wyraził nadzieję, że w przyszłości dobro dzieci będzie na pierwszym miejscu ponad wszelkimi konfliktami.

Dzieci i młodzież spotkała się ze swoimi wychowawcami w wyznaczonych salach. Uczniowie zostali zaznajomieni z regulaminem funkcjonowania szkoły w czasie pandemii. 

Najmłodszych uczniów z klas pierwszych powitał dyrektor szkoły Albert Golonka. Nieco zestresowanym milusińskim życzył powodzenia w nauce i znalezienia prawdziwych przyjaźni. 

Nie zapomniano również, że 1 września mija kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej. Na szczęście dziś dzieci mogą uczyć się bez przeszkód.

Pomimo maseczek, na twarzach dzieci widać było radość z powodu spotkania się z rówieśnikami oraz ulgę, że (przynajmniej na razie) będzie można uczyć się stacjonarnie i “na żywo” brać udział w lekcjach.

Życzymy wszystkim uczniom motywacji do nauki i energii na każdy dzień szkoły!

Klasa 1 a wraz z wychowawczynią panią Bernadettą Natanek

Klasa 1 b wraz z wychowawczynią panią Karoliną Jeż oraz nauczycielem wspomagającym panią Moniką Chrobak