Konkursy przedmiotowe i tematyczne

Zachęcamy uczniów do brania udziału w konkursach przedmiotowych i tematycznych organizowanych przez Małopolskie Kuratorium Oświaty. Kuratoryjne konkursy  to jedne z najbardziej prestiżowych sprawdzianów wiedzy, w jakich mogą startować uczniowie.

Finaliści takich konkursów nie tylko mogą pochwalić się ogromną wiedzą, ale także zostają zwolnieni z egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu. W naszej szkole regularnie ktoś zostaje finalistą, wystarczy wymienić przykłady kilku ostatnich lat: Michał Giza, Anna Matras, Aleksandra Zapała (z dwóch przedmiotów!), Daria Kokot, Michał Jonak, Wojciech Ługowski.

 Udział w tak bardzo wymagających konkursach wymaga od ucznia oraz  przygotowującego go nauczyciela dużego zaangażowania. Nasi nauczyciele cały czas służą pomocą, organizują liczne koła zainteresowań dla wszystkich tych, którzy chcieliby spróbować swych sił i powalczyć o laur finalisty.

Niestety, jak do tej pory nauczyciele nie zauważyli wzmożonego zainteresowania wzbogacaniem swojej wiedzy, Do konkursu z geografii zgłosiła się 1 osoba, z historii 3, nikt nie zgłosił się (pomimo gorących namawiań ze strony nauczycieli) do konkursu z j.polskiego, j. angielskiego, niemieckiego, matematyki, informatyki, chemii, biologii, fizyki czy religii. 

Więcej o konkursach na stronie kuratorium: 

Konkursy przedmiotowe: https://kuratorium.krakow.pl/category/szkoly-i-placowki/konkursy-i-olimpiady/konkursy-przedmiotowe/konkursy-przedmiotowe-w-roku-szkolnym-2020-2021/

Konkursy tematyczne: https://kuratorium.krakow.pl/category/szkoly-i-placowki/konkursy-i-olimpiady/konkursy-tematyczne/konkursy-tematyczne-w-roku-szkolnym-2020-2021/

Nie bądź jak wszyscy! Weź udział w konkursie, zmierz się z najlepszymi z najlepszych w Małopolsce!

 

 

Skip to content