Walentynki w bibliotece

14 lutego obchodzimy Walentynki, czyli święto wszystkich zakochanych. Z tej okazji biblioteka przygotowała walentynkowe spotkanie czytelnicze dla klas 1a i 1b.
W walentynkowym  wystroju biblioteki uczniowie wysłuchali wiersza pt. „Walentynki” oraz legendy o świętym Walentym. Następnie przyszedł czas na zabawę, która polegała na odgadywaniu na podstawie obrazków bajkowych postaci i łączeniu ich w bajkowe pary. Nie zabrakło też walentynkowych zagadek.  Dzieci, które brały udział w zabawie zostały nagrodzone drobnymi upominkami. Z kolei opowiadanie „Kwiatowe serca” przeczytała pani wicedyrektor Dorota Atłas. Z opowiadania  dzieci dowiedziały się komu i w jaki sposób możemy okazywać miłość. Następnie dzieci układały walentynkowy obrazek i wykonywały z niego serduszkową laurkę dla swojej  „Walentynki”.

Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem, oczywiście  serduszkowym cynamonowym ciasteczkiem.

Walentynki w bibliotece do kolejne spotkanie w ramach innowacji pedagogicznej „I Ty możesz czytać dzieciom”  i służyły promocji czytelnictwa.

/D.Piórkowska/

 

Skip to content