Szkolny program profilaktyczny „Nie pal przy mnie, proszę.”  

Od 10 do 17 lutego w klasie 1 b realizowany był Program Edukacyjny „Nie pal przy mnie, proszę”.Celem programu było uświadomienie dzieciom, że palenie tytoniu jest szkodliwe dla zdrowia, uwrażliwienie na szkodliwe oddziaływanie dymu tytoniowego związane z biernym paleniem, wykształcenie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy, zwiększenie odpowiedzialności za własne zdrowie.  Treści  zostały zrealizowane na pięciu zajęciach warsztatowych. Dzieci poznały główną bohaterkę programu wiewiórkę Wiki, która towarzyszyła im na wszystkich zajęciach. Korzystały z kart pracy zawartych w programie. Podpowiadały wiewiórce Wiki, co ich zdaniem jest potrzebne aby być zdrowym, to jest: właściwe odżywianie ( w tym picie wody ), aktywność fizyczna i ruch na świeżym powietrzu, dbałość o higienę osobistą, kontakt z przyrodą, dbanie o pozytywne relacje z innymi osobami, wizyty kontrolne u lekarza. W ramach realizacji programu pedagog szkoły p. Małgorzata Witkowska przeprowadziła zajęcia profilaktyczne na temat: „ Jak się czuję w mojej klasie – emocje”. Posumowaniem realizacji programu było wykonanie w grupach prac plastycznych na temat „ Wszyscy razem się bawimy, papierosów nie palimy” i zaprezentowanie ich na gazetce szkolnej.

Skip to content