Wigilie klasowe

Tradycją w naszej szkole są wigilie klasowe organizowane przez poszczególne klasy i wychowawców. Zarówno nauczyciele, jak i uczniowie spotykają się w swoich klasach, wspólnie łamiąc się opłatkiem i składając  życzenia, kolędując oraz spożywając razem słodkości.

Boże Narodzenie to najpiękniejsze, najuroczyściej obchodzone, a przy tym najbardziej rodzinne święta. W całym długim roku nie ma tak pięknego dnia, jakim jest Wigilia. To jedyny dzień, w którym chcemy być wszyscy przy wspólnym, rodzinnym stole, zostawiamy wolne nakrycie dla zbłąkanego wędrowca i jesteśmy wzruszeni podniosłą atmosferą. Dla dzieci Wigilia to najpiękniejszy i najradośniejszy wieczór w roku. Jest choinka, są prezenty, płoną światełka, łamiemy się opłatkiem, składamy sobie życzenia, a po tradycyjnych smakołykach śpiewamy kolędy.

W takiej serdecznej, rodzinnej atmosferze cała nasza szkołą spędzała piątek 20 grudnia. Przy pięknie ustrojonych stołach, przy świątecznych stroikach i przy słodkim poczęstunku  wszyscy  zasiedli do wspólnego świątecznego posiłku. Wspólne śpiewanie kolęd uprzyjemniło nam ten wyjątkowy czas.

Wszystkim rodzicom za ogromne zaangażowanie – dziękujemy!

 

 

Skip to content