7. miejsce w województwie małopolskim w konkursie „Odblaskowa Szkoła”

Znane są już ostateczne wyniki X edycji konkursu „Odblaskowa Szkoła”, organizowanego przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Od początku roku szkolnego 362 szkoły z województwa małopolskiego podejmowały liczne akcje mające na celu uświadomienie dzieciom i dorosłym jak ważne jest bycie widocznym na drodze. Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w tym prestiżowym konkursie.

W tegorocznej edycji Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 zdobył 1320 pkt. zajmując tym samym 7. miejsce w województwie.  Wyprzedziliśmy tym samym ponad 350 szkół z województwa i poprawiliśmy zeszłoroczny wynik o 3 miejsca.

Biorąc pod uwagę liczbę konkurujących szkół jest to naprawdę wielkie wyróżnienie. Wysoką, bo drugą pozycję zajęliśmy w naszym powiecie, w tym roku z pozycji lidera zdeklasowała nas Szkoła Podstawowa w Niedźwiedziu, która zdobyła miejsce 4.

4 grudnia w Centrum Kongresowym ICE Kraków odbyła się uroczysta gala podsumowująca tegoroczną akcję. Dla laureatów miejsc I- X przewidziano wysokie nagrody pieniężne na zakup materiałów dydaktycznych dla szkoły oraz certyfikaty potwierdzające aktywność szkoły w zakresie dbania o bezpieczeństwo uczniów w drodze do szkoły. Naszą szkołę reprezentowali: pan dyrektor Albert Golonka, pani Zofia Pachut, pani Edyta Musiał, uczniowie Aleksandra Sarapata, Aleksandra Zimniewska, Filip Golonka, Kacper Ludwiczek, Karol Gołuszka oraz rodzice pan Tomasz Sarapata i pan Michał Ludwiczek. Pani kurator Barbara Nowak osobiście złożyła gratulacje na ich ręce. 

Pragniemy bardzo serdecznie pogratulować uczniom zaangażowanym w akcję, panu dyrektorowi Albertowi Golonce za poparcie licznych pomysłów i pomoc przy ich realizacji, koordynatorce całej akcji, głównej dowodzącej pani Zofii Pachut i pomagającej jej pani Edycie Musiał.

Dziękujemy także wszystkim sponsorom, osobom zaangażowanym w propagowanie idei noszenia odblasków oraz wszystkim ludziom, instytucjom i firmom, które wspierały nas podczas trwania konkursu. 

Najważniejszą nagrodą dla nas jest zwiększenie świadomości w społeczeństwie oraz poprawa bezpieczeństwa na drogach!

 

Skip to content