Zachęta do czytania

Ten, kto czyta książki, przeżywa tysiąc żyć zanim umrze. Ten, kto nie czyta, żyje tylko raz.

/George R.R. Martin/

Czytanie naprawdę ma sens. Oprócz wzbogacania słownictwa i sprawności językowej, dzieci mogą poszerzyć świadomość o świecie, ćwiczyć fantazję czy precyzyjniej wyrażać uczucia. Dobra książka bawi i relaksuje. Jeżeli nie czytasz dla przyjemności to znaczy, że nie natrafiłeś jeszcze na swoją lekturę. Poszukaj! Naprawdę warto!

Instytut Książki postanowił wesprzeć szkoły i rodziców w wyrabianiu u najmłodszych nawyku czytania i podarował naszym najmłodszym uczniom książeczki „Pierwsze czytanki”. Zachęcamy dzieci do samodzielnej lub wspólnej z rodzicami lektury. Oprócz wyżej wymienionych korzyści, możecie miło spędzić czas w rodzinnym gronie.