Odblaskowa Szkoła – podsumowanie

Nasza szkoła po raz trzeci wzięła udział w kolejnej edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa szkoła”. W ramach udziału w tym ważnym przedsięwzięciu przeprowadziliśmy wiele akcji, które miały na celu nie tylko wyposażenie naszych uczniów w elementy odblaskowe czy kamizelki, ale także poszerzenie ich wiedzy na temat zagrożeń w ruchu drogowym. Podczas naszych akcji edukacyjnych uczyliśmy nie tylko uczniów, lecz także chcieliśmy dotrzeć do jak największej liczby mieszkańców. Służyły temu ulotki, plakaty, filmy edukacyjne, jak również spotkania z ratownikami czy policjantami. Uczniowie rozdawali opaski odblaskowe przechodniom podczas różnych akcji. Staraliśmy się wpajać już najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego, jak ważne jest bycie widocznym na drodze i dbanie o bezpieczeństwo swoje i innych. Uczyliśmy również, jak postępować w razie wypadku i prawidłowo udzielić pierwszej pomocy. Mamy nadzieję, że również w tym roku nasze akcje przyniosą zamierzony skutek, bo przecież co roku na drogach ginie ponad 1000 pieszych, a wielu zostaje rannych.

Te wszystkie akcje nie odbyłyby się bez wsparcia sponsorów, którym bardzo dziękujemy:

Firmie Midrew, producentowi stolarki budowlanej,

Delikatesom Centrum w Łososinie Górnej,

Firmie Wajda MECHANIKA-DIAGNOSTYKA-POJAZDOWA

Firmie Golddrop,

Firmie Doratex,

Nadleśnictwu Limanowa,

Bankowi Spółdzielczemu w Limanowej,

Firmie BDART,

Firmie Limatur,

Bankowi Eurobank w Limanowej.

Dziękujemy również strażakom z OSP w Łososinie Górnej za pomoc i współpracę.

 

Skip to content