Zdobycie Lubogoszczy w ramach Rajdu papieskiego

Gwiaździsty Rajd Szlakami Świętego Jana Pawła II na stałe wrósł w tradycję powiatu limanowskiego. Już od 16 lat młodzież ze szkół z powiatu limanowskiego wyrusza na piesze wędrówki po Beskidzie Wyspowym, Gorcach czy Tatrach.

Zakończenie rajdu odbywa się w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej, któremu patronuje św. Jan Paweł II.

W tym roku na trasę Gruszowiec – Śnieżnica – Lubogoszcz wyruszyła grupa 18 śmiałków z klsy 3Ga i 3 Gb z panią Ewą Binek i panem Januszem Matrasem na czele. Nie straszne były im saharyjskie upały i bezlitosne komary. Bez większych trudności zdobyli szczyt Lubogoszczy (968 m.n.p.m.). Największą atrakcję jednak stanowił nocleg w bazie na stoku Lubogoszczy, gdzie można było zagrać w siatkówkę i zjeść kiełbaskę z ogniska. 

Mamy nadzieję, że młodsi uczniowie, naśladując starszych kolegów,  zechcą kontynuować tradycję pieszych wędrówek w następnym roku. 

Skip to content