Pożegnanie klas trzecich gimnazjum i klas ósmych

 „Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia”

/ Seneka Młodszy/

Wakacje rozpoczęły się dziś dla uczniów klas trzecich gimnazjum i klas ósmych szkoły podstawowej. Uroczyste pożegnanie absolwentów rozpoczęła zamówiona przez rodziców msza św., którą odprawił ks. Rafał Budzik. 

Następnym punktem programu była szkolna uroczystość, na której wręczone zostały nagrody dla wyróżniających się uczniów, a były to zarówno statuetki dla najlepszych absolwentów, jak też liczne pozycje książkowe, a nawet bony na basen ufundowane przez Burmistrza Miasta Limanowa pana Władysława Biedę. Nagrody wręczał dyrektor ZSP nr 4 pan Albert Golonka wraz z panią wicedyrektor Dorotą Atłas oraz przewodniczącą Rady Rodziców panią Agatą Kęską.

Dyrektor w krótkim, lecz treściwym przemówieniu, przypomniał zgromadzonym uczniom, że przed nimi wiele trudnych decyzji – pierwszą z nich jest wybór nowej szkoły. Życzył im, aby dokonali go z rozwagą oraz by budowali swoją przyszłość na mądrości, którą tyle lat zdobywali w  naszej szkole. Dyrektor podziękował także wszystkim, którzy byli oparciem w roku szkolnym: pani wicedyrektor Dorocie Atłas za współpracę w kierowaniu naszą szkołą, Gronu Pedagogicznemu za jego wkład w rozwój wiedzy, umiejętności i kompetencji oraz kształtowaniu uczniowskich postaw, licznym sponsorom za wsparcie w działaniach naszej szkoły, Radzie Rodziców za pomoc przy organizacji  imprez środowiskowych, rodzicom za wsparcie swoich dzieci w procesie wychowania i za działania na rzecz naszej szkoły. 

Dalej nastąpiło oficjalne przekazanie sztandaru nowemu pocztowi. W nowym roku szkolnym tę zaszczytną funkcję będą pełnić m.in. Jacek Twaróg, Gabriela Franczak i Magdalena Marcisz z obecnej 7 b. 

Nie zabrakło pokazu artystycznych talentów uczniów, nastrojowe piosenki wykonali m.in. Katarzyna Puch w duecie z Kacprem Święchem oraz Klaudia Wydra. Akompaniament zapewnił szkolny zespół muzyczny pod batutą pana Wojciecha Dudka. 

Kochani absolwenci! Wisława Szymborska, laureatka literackiej nagrody Nobla, zauważyła słusznie, że „nic dwa razy się nie zdarza”. To prawda. Dziś skończyliście przygodę, która więcej się nie powtórzy. Nie martwcie się jednak. Coś musi się skończyć, żeby zaczęło się coś nowego.

Życzymy powodzenia!

Skip to content