Festyn z okazji Dnia Dziecka

Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka organizowany przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Limanowej to już tradycja. W tym roku odbył się on w środę 5 czerwca. Z racji pięknej pogody impreza miała miejsce obok szkolnego „Orlika”. Organizatorami festynu byli Dyrekcja Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Limanowej, Rada Rodziców ZSP nr 4 oraz Caritas Parafialny.

Słoneczna pogoda i wspaniałe atrakcje przyciągnęły licznych mieszkańców, którzy przybyli na festyn całymi rodzinami. Otwarcia festynu dokonał Dyrektor ZSP nr 4 Albert Golonka, który następnie oddał głos wójtowi gminy Limanowa panu Janowi Skrzekutowi oraz radnemu gminy Limanowa panu Danielowi Łąckiemu

Na dzieci czekał dzień pełen niespodzianek.  Brały udział w grach i zabawach na świeżym powietrzu, meczach piłki nożnej i siatkowej, zjeżdżały na dmuchanych zjeżdżalniach. Dużą atrakcję stanowiły przejażdżki na koniach huculskich z Gospodarstwa Agroturystycznego i stadniny koni huculskich – państwa Teresy i Zbigniewa Hojdów z Załpy

Zgromadzeni mieli również okazję do podziwiania talentów muzycznych naszych uczniów. Wystąpiły m.in.: dzieci z Przedszkola nr 4 grupa „Promyczki” z piosenkami „ Jesteśmy dziećmi”,  ”A jak pada deszcz”,  „ Mam fryzurę na cebulę” wykonaną przez Anię Zimniewską; dzieci z oddziału przedszkolnego z piosenką „Dziewczyna z gór”; dzieci z kl. 1a zatańczyły;  Grupa Teatralna „Bajtek”, klasa 1b- taniec; Grupa Taneczno – Gimnastyczna – taniec; Zespół NUTKI- piosenka ”Cud w szafie”; dzieci z kl. 2a z piosenką pt. „Siedem” – Łucja Guzik i Ola Gołuszka; dziewczynki z kl. 5a  ( „Wyspa Zielona” – Weronika Franczak,  „Opowiadaj mi tak” – Izabela Michalik);  Zespół PROFEEL z kl.7a  „Weź nie pytaj”’; kl.3GA – Kasia Puch. Nad oprawą muzyczną czuwał jak zawsze pan Wojciech Dudek.

Na festynie zaprezentowali się strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Łososinie Górnej.  Duże wrażenie, jak zawsze, wywarł na wszystkich pokaz Limanowskiego Klubu Kyokushin Karate pod wodzą pana Zbigniewa Golińskiego.

Organizatorzy nie zapomnieli też o atrakcjach dla ciała, wszyscy chętni mogli wziąć udział we wspólnym grillowaniu. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Łososinie Górnej przygotowały przysmaki wg zdrowych, tradycyjnych przepisów, a rodzice z klas 8a i 7a upiekli pyszne ciasta.

Kulminacyjnym punktem imprezy okazała się loteria fantowa, w której wygrane były bardzo atrakcyjne m.in trzy rowery, dwie hulajnogi elektryczne, biżuteria, wycieczka, bony, elektroniczne gadżety i wiele innych. Środki finansowe z loterii zostaną przeznaczone dla uczniów naszej szkoły, a dysponować nimi będzie Rada Rodziców.

Składamy serdeczne podziękowania dla SPONSORÓW:

1. Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda
  34. Krzysztof Kociołek
  35. Monika i Krzysztof Zimniewscy
  36. Krzysztof Biernat

Dziękujemy rodzicom, nauczycielom, pracownikom obsługi oraz uczniom za pomoc przy organizacji.

W szczególności podziękowania kierujemy do pani Marii Guzik, Patrycji Furtak, Natalii Wideł, Małgorzaty Jonak, Małgorzaty Wiewiórskiej – Gizy, Katarzyny Gaik, Karoliny Golonki, Czesławy Jonak i przewodniczącej Rady Rodziców Agaty Kęski.

Wszystkim ludziom dobrej woli,  bez których ta impreza by się nie udała oraz uczestnikom festynu serdecznie dziękujemy!