Festyn z okazji Dnia Dziecka

Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka organizowany przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Limanowej to już tradycja. W tym roku odbył się on w środę 5 czerwca. Z racji pięknej pogody impreza miała miejsce obok szkolnego „Orlika”. Organizatorami festynu byli Dyrekcja Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Limanowej, Rada Rodziców ZSP nr 4 oraz Caritas Parafialny.

Słoneczna pogoda i wspaniałe atrakcje przyciągnęły licznych mieszkańców, którzy przybyli na festyn całymi rodzinami. Otwarcia festynu dokonał Dyrektor ZSP nr 4 Albert Golonka, który następnie oddał głos wójtowi gminy Limanowa panu Janowi Skrzekutowi oraz radnemu gminy Limanowa panu Danielowi Łąckiemu

Na dzieci czekał dzień pełen niespodzianek.  Brały udział w grach i zabawach na świeżym powietrzu, meczach piłki nożnej i siatkowej, zjeżdżały na dmuchanych zjeżdżalniach. Dużą atrakcję stanowiły przejażdżki na koniach huculskich z Gospodarstwa Agroturystycznego i stadniny koni huculskich – państwa Teresy i Zbigniewa Hojdów z Załpy

Zgromadzeni mieli również okazję do podziwiania talentów muzycznych naszych uczniów. Wystąpiły m.in.: dzieci z Przedszkola nr 4 grupa „Promyczki” z piosenkami „ Jesteśmy dziećmi”,  ”A jak pada deszcz”,  „ Mam fryzurę na cebulę” wykonaną przez Anię Zimniewską; dzieci z oddziału przedszkolnego z piosenką „Dziewczyna z gór”; dzieci z kl. 1a zatańczyły;  Grupa Teatralna „Bajtek”, klasa 1b- taniec; Grupa Taneczno – Gimnastyczna – taniec; Zespół NUTKI- piosenka ”Cud w szafie”; dzieci z kl. 2a z piosenką pt. „Siedem” – Łucja Guzik i Ola Gołuszka; dziewczynki z kl. 5a  ( „Wyspa Zielona” – Weronika Franczak,  „Opowiadaj mi tak” – Izabela Michalik);  Zespół PROFEEL z kl.7a  „Weź nie pytaj”’; kl.3GA – Kasia Puch. Nad oprawą muzyczną czuwał jak zawsze pan Wojciech Dudek.

Na festynie zaprezentowali się strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Łososinie Górnej.  Duże wrażenie, jak zawsze, wywarł na wszystkich pokaz Limanowskiego Klubu Kyokushin Karate pod wodzą pana Zbigniewa Golińskiego.

Organizatorzy nie zapomnieli też o atrakcjach dla ciała, wszyscy chętni mogli wziąć udział we wspólnym grillowaniu. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Łososinie Górnej przygotowały przysmaki wg zdrowych, tradycyjnych przepisów, a rodzice z klas 8a i 7a upiekli pyszne ciasta.

Kulminacyjnym punktem imprezy okazała się loteria fantowa, w której wygrane były bardzo atrakcyjne m.in trzy rowery, dwie hulajnogi elektryczne, biżuteria, wycieczka, bony, elektroniczne gadżety i wiele innych. Środki finansowe z loterii zostaną przeznaczone dla uczniów naszej szkoły, a dysponować nimi będzie Rada Rodziców.

Składamy serdeczne podziękowania dla SPONSORÓW:

 1. Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda
 2. Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut
 3. Radny Miasta Limanowa Wiesław Sędzik
 4. Radny Gminy Limanowa Daniel Łącki
 5. Firma Bogmar Mszana Dolna
 6. Zuzanna Kolawa – Radna Gminy Limanowa
 7. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Limanowej
 8. Firma Joniec – Mieczysław Joniec
 9. Delikatesy Centrum – Małgorzata Obrzut, Janusz Etgens
 10. Blach-Dach Maciej Giza
 11. Księgarnia Nowa – Mirosław Bubula
 12. Studio Video Oscar – Robert Jonak
 13. Mechanika diagnostyka pojazdowa Edward i Tomasz Wajda
 14. firma Gold Drop
 15. Wolimex
 16. Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Limanowej
 17. „Koral” – Przedsiębiorstwo Produkcji Lodów
 18. Elżbieta Lachor – Nowe Studio Urody 
 19. Janusz Bugajski
 20. Kajetan
 21. OSP Łososina Górna – Marcin Gołuszka
 22. Koło Gospodyń Wiejskich – Prezes Maria Wróbel
 23. Gospodarstwo agroturystyczne – Zbigniew Hojda
 24. Biuro Usług Finansowo-Księgowych – Krzysztof Iwan
 25. Midrew – Paweł Michura
 26. Bank Spółdzielczy w Limanowej – Adam Dudek
 27. Firma Laskopol – Roman Dudek
 28. Maria i Adam Guzik
 29. Maria i Jan Bubula
 30. Stanisław i Jerzy Rosiek
 31. Bernadeta Łątka – pielęgniarka
 32. Marta i Maciej Zaremba
 33. Elżbieta i Witold Koza
 34. Krzysztof Kociołek
 35. Monika i Krzysztof Zimniewscy
 36. Krzysztof Biernat

Dziękujemy rodzicom, nauczycielom, pracownikom obsługi oraz uczniom za pomoc przy organizacji.

W szczególności podziękowania kierujemy do pani Marii Guzik, Patrycji Furtak, Natalii Wideł, Małgorzaty Jonak, Małgorzaty Wiewiórskiej – Gizy, Katarzyny Gaik, Karoliny Golonki, Czesławy Jonak i przewodniczącej Rady Rodziców Agaty Kęski.

Wszystkim ludziom dobrej woli,  bez których ta impreza by się nie udała oraz uczestnikom festynu serdecznie dziękujemy!

Skip to content