VI edycja międzyszkolnego konkursu recytatorskiego utworów o matce – Matka, Matula, Mateńka

29 maja 2019 r. biblioteka szkolna gościła uczestników międzyszkolnego konkursu recytatorskiego utworów o matce.

Do konkursu zgłosiły się następujące szkoły:

1. SP w Tymbarku
  2. SP w Dobrej
  3. SP w Mordarce
  4. ZSP nr 1 w Limanowej
  5. SP nr 2 w Limanowej
  6. SP nr 3 w Limanowej
  7. ZSP nr 4 w Limanowej

Konkurs odbył się w dwóch kategoriach: I kategoria to klasy 4-6 SP,  II kategoria to klasy 7-8 i Gimnazjum.

Zmagania konkursowe oceniało jury w składzie: Agata Jabłońska – pracownik Biblioteki Pedagogicznej w Limanowej, Agnieszka Kapturkiewicz – nauczyciel polonista, Sara Nowak – logopeda.

Po wysłuchaniu recytacji poezji i prozy przedstawiającej sylwetki matek, jury przyznało następujące miejsca.

I kategoria:  klasy 4-6 SP:

1 miejsce: Kinga Czyrnek – SP w Dobrej

2 miejsce: Karolina Lach – SP w Dobrej

3 miejsce: Karol Frączek – ZSP nr 4 w Limanowej

Wyróżnienie: Kacper Pałka – SP nr 3 w Limanowej

II kategoria: klasy 7-8 i Gimnazjum:

1 miejsce: Marta Szewczyk – SP w Mordarce

2 miejsce: Katarzyna Puch – ZSP nr 4 w Limanowej

3 miejsce: Martyna Kowalska – ZSP nr 1 w Limanowej

Wyróżnienie: Milena Sukiennik – SP nr 2 w Limanowej

Sponsorami konkursu byli: Urząd Miasta Limanowa, Księgarnia NOWA w Limanowej, Cukiernia „Szarotka” w Limanowej, bibliotekarki.

Gratulujemy!