Papierowy teatr w bibliotece szkolnej

9 maja 2019 r. w bibliotece szkolnej gościł teatrzyk  Kamishibai –  inaczej „papierowy teatr”, nazywany również „teatrem obrazkowym” albo „teatrem narracji”. Większość kamishibai to bajki, baśnie lub opowiadania składające się z 10–16 pięknie ilustrowanych kart z tekstem na odwrocie.

Teatrzyk zaprezentowała pani Barbara Wysowska, która na co dzień pracuje w Bibliotece Pedagogicznej w Limanowej.

Z racji zbliżającego się Dnia Matki dzieciom z klasy 0 a i grupy III przedszkolnej zaprezentowano  opowiadanie pt. „Franklin mówi: kocham Cię”. Jest to opowiadanie
o zielonym żółwiku, który zastanawia się, jaki prezent najlepiej odzwierciedli… jak bardzo  kocha swoją mamę. Okazało się, że dla mamy nie podarunki były najcenniejsze, ale to, że Franklin powiedział: „Kocham Cię, mamo”.

Na zakończenie spotkania dzieci mogły opowiedzieć o swoich pomysłach na prezent dla mamy.

Chętne dzieci mogą wykonać prezent ( laurka, portret mamy, rysunek…..) dla mamy i zgłosić go na konkurs do biblioteki szkolnej do dnia 23 maja. Zwycięzcy zostaną nagrodzeni książkami.

Skip to content