Akademia z okazji 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

7 maja uczciliśmy 228. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Mimo, że minęło od tych wydarzeń wiele lat to nadal zajmują one w naszej świadomości ważne miejsce.

Uroczysta akademia przygotowana została przez uczniów klasy 3 Ga pod opieką pana Zdzisława Sułkowskiego oraz przez członków szkolnej orkiestry pod kierunkiem pana Wojciecha DudkaRozpoczęła się ona od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowegoNastępnie głos zabrał Dyrektor ZSP nr 4 pan Albert Golonka. Przypomniał, że obowiązkiem nas wszystkich jest pielęgnowanie pamięci o twórcach nowoczesnej konstytucji, a co za tym idzie praworządności. 

Konstytucja 3 Maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie, zaraz po konstytucji amerykańskiej. Stanowiła ona swoisty dowód na to, że Polska weszła na drogę naprawy ustroju oraz wzmocnienia władzy państwowej. 

Skip to content