Teatr Kukiełkowy

We wtorek, 8 kwietnia 2019 r., do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Limanowej przybył Teatr Kukiełkowy  „Nowi Gotowi” działający przy Stowarzyszeniu REMEDIUM w Tymbarku, obejmującym swoją opieką osoby niepełnosprawne z terenu powiatu limanowskiego. Aktorzy zaprezentowali przedstawienie pt. „O krasnoludkach i sierotce Marysi.”

Przedszkolaki wraz z uczniami klas 1-3 z zapartym tchem śledziły losy biednej  sierotki Marysi. W przedstawieniu wzięło udział kilkunastu podopiecznych Stowarzyszenia REMEDIUM , którzy występowali na scenie wspólnie z kukiełkami, wspaniale je ożywiając. Dzięki nim dzieci mogły poznać bajkowych bohaterów: tytułową sierotkę Marysię, kronikarza Koszałka Opałka, Króla Błystka, cały zastęp krasnoludków, mądrą Królową Tatrę czy też przebiegłego Lisa Sadełko.

Aktorom towarzyszyła przepiękna scenografia i oprawa muzyczna, a ich występ został nagrodzony gromkimi brawami.

Dziękujemy!