Dzień Ziemi

Dzień Ziemi obchodzony jest na całym świecie już od prawie pięćdziesięciu lat. Ustanowiono go w dzień równonocy wiosennej.  Oznacza to, że data Dnia Ziemi jest zawsze taka sama i wypada dokładnie 22 kwietnia. Uroczystość tą wymyślono, by skłonić nas wszystkich do zastanowienia się nad losem planety, na której żyjemy. Światowy Dzień Ziemi jest dla nas kolejną okazją do zamanifestowania naszych ekologicznych postaw. Również uczniowie naszej szkoły i przedszkola wraz z nauczycielami aktywnie uczestniczyli w obchodach Dnia Ziemi:
               24 kwietnia uczniowie klas wraz z nauczycielami uczestniczyli w sprzątaniu parku oraz terenu wokół szkoły. 
               26 kwietnia Miejskie Przedszkole nr 4 przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 4 zorganizowało ekologiczny happening z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi.  Przedszkolaki przebrane w pomysłowe ekologiczne stroje wyruszyły korowodem  na teren szkoły odwiedzając dzieci w klasach. Następnie przemaszerowały  ulicami naszej miejscowości wykrzykując głośno „ Środowisko ponad wszystko’’,  „ Narodzie pomóż przyrodzie’’, „ Niech żyje Ziemia”.  Tego dnia również odbył się teatrzyk ekologiczny dla klas IV-VI Szkoły Podstawowej.

Skip to content