Aleksandra Zapała wyróżniona w powiecie

W Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Limanowej odbył się dziś VI Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego oraz II Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego.  Naszą szkołę reprezentowała silna drużyna: Aleksandra Zapała i Izabela Pachut z języka angielskiego oraz Ewelina Pałka i Maksym Rudek z języka niemieckiego. 

W konkursie, któremu patronował starosta limanowski pan Mieczysław Uryga,  wzięło łącznie udział blisko 130 uczniów z powiatu limanowskiego z 45 szkół. 

Uczniowie zmierzyli się z testem leksykalno-gramatycznym, a następnie wzięli udział w prezentacji przygotowanej przez szkołę językową McGregor, którą poprowadził w swoim ojczystym języku obywatel Trynidadu i Tobago. 

Po zaciętych bojach jury ogłosiło wyniki. Nasza uczennica Aleksandra Zapała z klasy 8a znalazła się w ścisłej czołówce i otrzymała pierwsze wyróżnienie (odpowiednik IV miejsca).

Pozostali uczestnicy z naszej szkoły poradzili sobie również nieźle, pokazując że nauka języków obcych jest dla nich ważna.

Do konkursu przygotowywały panie Ewa Binek oraz Adela Ogiela. 

Gratulujemy! 

 

Skip to content