Spotkanie z obywatelem RPA panem Connorem Fenton

W czwartek 14 lutego do naszej szkoły, na zaproszenie pani Ewy Binek,  przyjechał pan Connor Fenton, obywatel Republiki Południowej Afryki. W spotkaniu wzięli udział wybrani uczniowie z klas 7, 8 oraz 3 gimnazjum, którzy w komunikatywnym stopniu opanowali język angielski. Spotkanie z ciekawym człowiekiem, a do tego obcokrajowcem, jest zawsze inspiracją do zgłębiania wiedzy o innych krajach i kulturach, a także niezłą okazją do użycia języka obcego w praktyce. Podczas niezwykle ciekawej prezentacji, uczniowie dowiedzieli się nie tylko o Wielkiej Piątce (The Big Five of Africa) i atrakcjach naturalnych, ale także o bardziej poważnych zagadnieniach tj. apartheid czy wysoka przestępczość. Pan Fenton chętnie odpowiadał na pytania uczniów i chwalił ich dyscyplinę. 

 Dziękujemy panu Connorowi Fenton za ciekawą opowieść o Republice Południowej Afryki i zapraszamy ponownie!

 

Skip to content