Klasy trzecie w Centrum Informacji i Planowania Kariery

Uczniowie klas trzecich gimnazjum odwiedzili dziś Centrum Informacji i Planowania Kariery w Nowym Sączu, gdzie wysłuchali ciekawej prelekcji na temat wyboru zawodu, a co za tym idzie swojej ścieżki kształcenia. Rozwiązali także test kompetencji, który miał za zadanie wskazać w jakich obszarach są ich mocne lub słabe strony. 

Młodzież mogła skorzystać z porady doradcy zawodowego pani Małgorzaty Kwiatkowskiej, której bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc. Okazuje się, że wybór zawodu w tak młodym wieku nie jest wcale łatwy. Jedno jest pewne – bez pracy nie ma kołaczy, każdy pracodawca będzie chciał mieć pracownika kompetentnego, z dużym zasobem wiedzy i umiejętności. 

Następnie uczniowie spędzili czas na przyjemnościach, racząc się (pomimo ostrzeżeń nauczycielek) niezdrowym jedzeniem i gazowanymi napojami znanych marek. Na szczęście mieli okazję spalić nadmiar kalorii jeżdżąc na łyżwach. Opiekę nad młodzieżą sprawowały pani Ewa Kruczek i pani Ewa Binek, które jednak nie zdecydowały się na jazdę na łyżwach, żeby nie zawstydzać pozostałych.

 

Skip to content