JEŻDŻĘ Z GŁOWĄ

11 uczniów z klasy trzeciej Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Limanowej  21.01.2019 r. rozpoczęło naukę jazdy na nartach. Dzieci biorą udział w projekcie „Jeżdżę z głową”, który finansowany jest z budżetu Województwa Małopolskiego. Projekt ma na celu przede wszystkim nabycie przez najmłodszych umiejętności i podstaw poprawnej techniki jazdy na nartach, wzrost bezpieczeństwa poprzez edukację w zakresie bezpiecznego korzystania z tras i stoków narciarskich.  Dzieci dojeżdżają do stacji narciarskiej Limanowa-Ski autobusem pod opieką nauczyciela. W ramach programu wypożyczane są im narty, buty i kaski. Po rozgrzewce uczniowie wyjeżdżają na stok.  Wielu z nich po raz pierwszy ma możliwość jazdy na nartach.  Zakończenie programu planowane jest na 15 lutego.  Kurs nauki jazdy na nartach obejmuje 8 wyjazdów po 2 godziny zajęć na stoku.  Po zajęciach dzieci otrzymują herbatę i drożdżówkę finansowaną przez Urząd Miasta Limanowa. Dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach na stoku. Twierdząc, że jest to dużo lepsze niż spędzanie czasu przed ekranem telewizora czy komputera.

Skip to content