Wizyta na Słowacji

W dniu 22 października pan dyrektor Albert Golonka wraz z nauczycielką języka angielskiego panią Ewą Binek udali się do Dolnego Kubina na Słowacji, żeby ustalić zasady współpracy z zaprzyjaźnioną Katolicką Szkołą im. Andreja Radlinského (Cirkevná spojená škola, https://www.radlinskeho.sk/). Wizyta była odpowiedzią na zaproszenie dyrektora placówki pana Ludovita Mačora.

Współpraca została odnowiona po kilku latach przerwy. Goście ze Słowacji w osobach pana Michala Švento – kierownika wydziału oświaty i sportu Miasta Dolny Kubin, Ludovita Mačora – dyrektora szkoły w Dolnym Kubinie oraz Przedstawiciela Rady Rodziców pana Jana Šimuna, odwiedzili nas podczas ostatniego święta – Dnia Komisji Edukacji Narodowej. Już wtedy padł pomysł zacieśnienia współpracy, wymiany młodzieży i wspólnych projektów.

Dla uczniów Katolickiej Szkoły ten poniedziałek był dniem wyjątkowym, została bowiem poświęcona kaplica szkolna, której patronem został św. Jan Paweł II. Dzieci nie miały dziś zwyczajnych lekcji, a zajęcia miały na celu przybliżyć historię życia i nauczania Ojca Świętego. 

Następnie delegacja ZSP nr 4 spotkała się z burmistrzem Dolnego Kubina panem Romanem Matejovem, który również wyraził nadzieję na przyszłą współpracę obu miast. 

/Cirkevná spojená škola, Dolný Kubín/

 

 

 

 

 

 

 

 

/W Urzędzie Miejskim – od lewej: pan dyrektor Ludovit Mačor, pan Albert Golonka, pani Ewa Binek, burmistrz Dolengo Kubina pan Roman Matejov oraz pan Michal Švento/

 

 

 

 

 

 

 

 

/Kaplica szkolna im. św. Jana Pawła II/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

/Patron szkoły – Andriej Radlinsky/

Skip to content