Spotkanie z ratownikami Auto Moto Klubu

3.10.2018 r. na świetlicy szkolnej w ramach konkursu „Odblaskowa Szkoła” odbyło się spotkanie klas Vb i VIa  z ratownikami z Auto Moto Klubu w Limanowej. Wszyscy wiemy jak ważna jest umiejętność udzielenia pomocy, gdy liczą się sekundy czy minuty i od nas zależy czyjeś życie. Celem spotkania było pokazanie uczniom jak prawidłowo wykonać reanimację. Dzieci pod fachowym okiem ratowników ćwiczyli resuscytację krążeniowo – oddechową na manekinach ćwiczeniowych. Na początku ratownicy mówili jak zadbać o własne bezpieczeństwo podczas udzielania pomocy, przypomnieli o konieczności noszenia elementów odblaskowych, które zwiększają nasze bezpieczeństwo.  Uczniowie chętnie wykonywali ćwiczenia i słuchali wskazówek udzielanych przez gości. Podczas tej prelekcji ratownicy  przekazali naszym uczniom opaski odblaskowe i zachęcali do ich noszenia.

Uczniowie dziękują ratownikom z Auto Moto Klubu w Limanowej za interesujące szkolenie!

/Z.P./

Skip to content