Akcje – Odblaskowa Szkoła i Szkoła Promująca Bezpieczeństwo

W dniu 02.10.2018 r. w ramach realizacji programów „Odblaskowa Szkoła”oraz „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”  przedszkolaków i uczniów klas 0 -3  Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Limanowej odwiedzili policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Limanowej.

Panowie mł. asp. Henryk Sopata i mł. asp. Marcin Stopka podczas spotkania  przypomnieli  zasady bezpiecznego przechodzenia przez ulicę, prawidłowego poruszania się po poboczu,  jezdni i chodniku. Policjanci wyjaśnili potrzebę noszenia elementów odblaskowych i bezwzględnej konieczności  korzystania z fotelików podczas jazdy samochodem.  Uczulili dzieci, aby ciągle przypominały „zabieganym” dorosłym  o konieczności przestrzegania znanych im zasad ruchu drogowego.

Na zakończenie spotkania, ku wielkiej radości, wszystkie dzieci otrzymały odblaskowe, mrugające opaski , których sponsorem jest PZU. Odblaski otrzymało 71 przedszkolaków oraz 108 uczniów klas 0 – III. W sumie 179 uczniów otrzymało dzisiaj migające odblaski!!!

Mamy nadzieję, że zdobyta przez dzieci wiedza przyczyni się do poprawy ich bezpieczeństwa.

Dzieci, nauczyciele i dyrekcja szkoły składają podziękowania Policjantom za przeprowadzenie zajęć i PZU za elementy odblaskowe.

/M.W./

Skip to content